Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

Ηταν θέμα χρόνου και ξέσπασε στο Μακεδονικό Νέας Εφέσου - ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Ν ΕΦΕΣΟΥ 4-1 ΣΤΗΝ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Σ αυτό τον αγώνα ο Εθνικός Ν. Κεραμιδιού δέν έμεινε χωρίς βαθμό.Αυτή τη φορά ξέσπασε στον Μακεδονικό Νέας Εφέσου και πέτυχε μεγάλη νίκη με σκόρ 4-1.
Ο Εθνικός δέν την πάτησε όπως σε άλλους αγώνες που ήταν καλύτερος και δέν κέρδιζε τα παιγνίδια.Σήμερα πήρε αυτο που άξιζε.
Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε πολύ καλά, έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες,πέτυχε τρία πανέμορφα γκόλ, στο 10 λεπτό με κεφαλιά του Σταθακόπουλου (1-0), στο 17 λεπτό με πλασέ στην μικρή περιοχή του Γκανάβα (2-0) και στο 25 λεπτό με σούτ βολίδα του Σταματέλου (3-0).
Οι φιλοξενούμενοι στην μία και μοναδική επίθεση του πρώτου ημιχρόνου πέτυχαν γκόλ σε σύγχιση της άμυνας του Εθνικού.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός κυκλοφόρησε την μπάλα, έπαιξε έξυπνα, είχε  δυο πολυ καλές ευκαιρίες,δέν άφησε την φιλοξενούμενη ομάδα να τον απειλήσει με τα γεμίσματα.
Συνέχισε και πέτυχε και 4ο γκόλ στο 80 λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Παναγιωτίδη σε σέντρα του Γρηγόρη Μυστακίδη.
Η επιθετική δυστοκία (και ατυχία!) των επιθετικών των γηπεδούχων φαίνεται ότι τελείωσε, και άρχισαν να σκοράρουν και αυτοί, μαζί με τον πρώτο σκόρερ της ομάδος, τον 15χρονο αμυντικό Σάββα Παναγιωτίδη.
Συνθέσεις:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ,ΤΑΚΟΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΜΠΙΡΤΣΗΣ (46 ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ) ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (80 ΧΑΤΖΗΕΥΣΤΑΘΙΟΥ) , ΓΚΑΝΑΒΑΣ,ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ (75 ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ)

Π.Α.Ο. Κ.ΜΗΛΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 2-1
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΛΩΝΙΩΝ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΦΕΝΑΜΗΣ 2-3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΕΞΟΧΗΣ 3-1