Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2014

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 3-0 ΤΟΝ ΑΝΩ ΑΓΙΑΝΝΗ

Χωρίς να πιάσει το μάξιμ της απόδοσης η νεανική ομάδα του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου επικράτησε με 3-0 της ομάδος της  ΠΙΝΔΟΥ..
ΑΝΩ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ.
Απο το πρώτο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου η τοπική ομάδα μπήκε δυνατά και πέτυχε νωρίς (στο 3ο λεπτό) το πρώτο γκόλ με δυνατό σούτ του Ανδρέα Γαιτανάκη, που δέχτηκε κάθετη πάσα απο τον Οικονόμου και δέν άφησε πριθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα Πεπελιά, πετυχαίνοντας το 1-0.
Η φιλοξενούμενη ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει με γεμίσματα στην περιοχή, αλλά εκεί επικρατούσαν οι ψηλοί σέντερμπάκ του Εθνικού ο Χρόνης Μυστακίδης και ο Τόσκας και ο ανίκητος στις εξόδους τερματοφύλακας Τσιαμπέρας.
Το ημίχρονο κύλισε με τον Εθνικό να έχει τον πλήρη έλεγχο και την κατοχή, αλλά να κάνει αρκετά λάθη και έδωσε δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να ελπίζουν σε κάτι.
Το δεύτερο ημίχρονο στο ίδιο τέμπο με πρωτοβουλία του Εθνικού, αλλά με δύο πανέμορφα γκόλ που πέτυχε ο Σταλίκας, στο 65 και 80,με δύο μακρινά σούτ βολίδες.Ο Εθνικός έχασε και άλλες ευκαιρίες να διευρύνει το σκόρ.Τέλος καλό όλα καλά για την πρώτη του Εθνικού που μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ):ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ, ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ, ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ Δ (46 ΦΩΚΑΙΔΗΣ), ΤΟΣΚΑΣ,ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Χ,ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ, ΠΑΡΣΑΝΤΑΝΙΑΝ (ΜΑΝΩΛΑΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (65 ΣΑΧΠΑΖΩΦ) ,ΣΤΑΛΙΚΑΣ
ΠΙΝΔΟΣ ΑΓ ΙΩΑΝΝΗ (ΓΚΟΥΜΑΣ):ΠΕΠΕΛΙΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΤΟΤΣΚΙΔΗΣ, ΠΑΡΜΑΚΤΣΙΔΗΣ, ΤΣΙΒΑΝΙΔΗΣ, ΔΕΜΕΡΤΖΙΔΗΣ, ΜΠΑΜΠΟΥΛΗΣ (53 ΚΑΤΣΑΒΑΚΗΣ), ΠΑΠΑΡΑΣ(70 ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ) , ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΟΛΙΔΗΣ(30 ΚΑΤΓΑΛΙΔΗΣ).

Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 1ης-Βαθμολογία-Επόμενη 2η Αγωνιστική-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΡΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΠΛΙΤΩΝ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΚΑΤΑΧΑ     1-3
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ  3-1
ΟΡΦΕΑΣ ΦΩΤΕΙΝΩΝ-ΤΑΥΡΟΣ ΕΛΑΦΟΥ     3-2
Π. ΜΕΛΑΣ ΚΟΝΤΑΡΙΩΤΙΣΣΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ Κ.ΑΓΙΑΝΝΗ  0-3
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΛΩΝΙΩΝ-ΔΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ    2-1