Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

ΕΘΝ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΜΟΣΧΟΧΩΡΙ 1-2.ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΑ

Απρόσμενη αλλά δίκαιη η ήττα του Εθνικού στο παιγνίδι με την Δόξα Μοσχοχωρίου με σκόρ 1-2. Αλλη μία αγωνιστική οι νεαροί του Εθνικού ...
παρασύρθηκαν στον τρόπο παιγνιδιού του αντιπάλου, που έπαιζε δυνατά και με γεμίσματα.
Καλούτσικα ξεκίνησε ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο, είχε δοκάρι σε σούτ φάουλ του Γρηγόρη Μυστακίδη, αλλά ΄ςπαιζε ανορθόδοξα, παρασυρόμενοι στο παιγνίδι του αντιπάλου.
Ετσι στο 30 λεπτό δέχτηκε γκόλ σε μία μπαλλιά γέμισμα και μετά απο αδράνεια της άμυνας,Προσπάθησε στη συνέχεια, είχει μία κλασσική ευκαιρία με τον Οικονόμου, αλλά δέν ισοφάρισε στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο και πρίν ακόμη μπεί στο παιγνίδι στο 46 δέχτηκε ένα γκόλ εύκολο απο λάθος της άμυνα;ς και του τερματοφύλακα της ομάδας και έγινε το 0-2.Απο εκεί και μετά παρότι υπήρχε ολόκληρο ημίχρονο οι νεαροί παίκτες του Εθνικού έχασαν την ψυχολογία τους και προσπαθούσαν να πετύχουν γκόλ με βαθειές μπαλιές.Λάθος που το πλήρωσαν αφού οι παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδος έπαιζαν δυνατά και έδιωχναν την  μπάλα μακρυά και συνεχώς "τραυματιζόταν" και δέν παίχτηκε καλό ποδόσφαιρο.Ο Εθνικός μείωσε το σκόρ στο 87 με γκόλ του Τόσκα 1-2, αλλά δέν υπήρχε ο χρόνος να ισοφαρίσει το παιγνίδι.
Οι παίκτες του Εθνικού, πρέπει να καταλάβουν ότι το ποδόσφαιρο "να χαίρεσαι" είναι αυτο που παίζουν, με πειθαρχία και υπομονή, με κάτω την μπάλα.Ετσι έπαιξαν σε πολύ σπουδαία παιγνίδια φέτος και πήραν αποτέλεσμα και έδειξαν άριστη ποδοσφαιρική εικόνα.Πρέπει να συνέλθουν όσο είναι νωρίς.
Η Διατησία του Αγώνα ήταν άριστη..
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ, ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ, ΣΤΑΛΙΚΑΣ, ΤΟΣΚΑΣ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Χ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ (46 ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ), ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ (74 ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ Δ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (75 ΣΚΟΥΡΤΙ), ΠΑΡΣΑΝΤΑΝΙΑΝ.

Β΄ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 8ης-Βαθμολογία-Επόμενη 9η αγωνιστική